|    DOMOV   |    VIZITKA   |    KONTAKTNA STRAN   |    PRIJAVA
Šolska prodajalna

Cenik izdelkov/produktov Centra GRM NM

ERASMUS

Z roko v roki do kakovostne preh.

Program razvoja podeželja

EIP ČESEN IN ŠALOTKA

EIP AT-MOBIL

EIP RECIKEL AGROSTRETCH FOLIJE

EIP VODE

EIP AUTO

EIP - AGRI - Inovativni

Kooperativno kmetijstvo LAS DBK
Projekt Spektroskopija

Učni vrt Učakovci - PRESLICA

SOOS


Inovativna učna okolja

KONTAKTNE INFORMACIJE

GRM Novo mesto - 
center biotehnike in turizma
Sevno 13
8000 Novo mesto
Slovenija

tel: 07 393 47 00 
fax: 07 393 47 10 
s-sksgrm.nm@guest.arnes.si


 

Vremenski podatki (Sevno)

Nahajate se tukaj

Kmetijska šola GRM in biotehniška gimnazija

    Subscribe to Kmetijska šola GRM in biotehniška gimnazija feed
    Posodobljeno: 2 uri 40 min nazaj

    Vabilo na revijo harmonikarskih skupin in orkestrov

    Sre, 11/20/2013 - 19:41

    Spoštovani starši oz. skrbniki.
     

    Na šoli imamo dijake s številnimi talenti. Eden izmed njih je tudi igranje harmonike. Zato že nekaj let skupaj s Turistično zvezo Dolenjske in Bele krajine prirejamo revijo harmonikarskih skupin in orkestrov.
     

    Letos je ta revija že 7. po vrsti in veselilo bi nas, če bi bili tega vzdušja, ki ga pričara harmonika, deležni tudi vi. Zato Vas vljudno vabimo, da nam se pridružite v četrtek, 21. 11. 2013, ob 18.00 uri v veliki dvorani Grma Novo mesto – centra biotehnike in turizma na Sevnem 13. 
     

    Lepo pozdravljeni, 
     

    Marjana Kos, pomoč. ravna.

    dejavnosti

    »ZA BISTRO GLAVO V NARAVO« - Dan odprtih vrat na Grmu Novo mesto – centru biotehnike in turizma

    Pon, 11/04/2013 - 20:55

    15. oktobra je  Grm Novo mesto -  center biotehnike in turizma, ki  se nahaja na sončni strani Trške gore, na strežaj odprl vrata vsem, ki so želeli doživeti utrip Centra.

    Center vsako leto pripravi dneve odprtih vrat, a tokrat smo se odločili, da poskusimo nekaj novega. Odločili smo se, da se na en dan predstavijo vse enote: Kmetijska šola in biotehniška gimnazija, Srednja šola za gostinstvo in turizem, Višja strokovna šola, Dijaški in študentski dom ter Medpodjetniški izobraževalni center (MIC). 

    Sončen torkov dan je bil kot nalašč za sprehod do idilične lokacije pod Trško goro, tisti, bolj oddaljeni, pa so se k nam pripeljali kar z avtobusi. Nov razstavni prostor v večnamenski dvorani je obiskovalcem omogočil, da so na enem mestu spoznali dejavnosti vseh naših enot. Na ogled so bile postavljene različne razstave, s katerimi so svoje delo predstavili dijaki in profesorji. Obiskovalci so si lahko ogledali naslednje razstave:  likovno, gobarsko, pletarsko s prikazom pletenja, slaščičarsko, mesarsko, poljedelsko s prikazom rezultatov poskusov krompirja in koruze, čebelarsko, vinogradniške, vrtnarsko in poljedelsko z razstavo vrtnega orodja in pripomočkov, sadjarsko z razstavo starih sort jabolk, poljedelsko, aranžersko … Vstopili pa so lahko tudi v staro kuhinjo, opazovali peko palačink, mešanje koktailov, izdelavo mil z dodatki eteričnih olj in posušenih cvetnih listov. Seveda pa niso ostali lačni, saj so lahko poskusili slastne palačinke, okušali mesne izdelke, drobno pecivo …  Vključevali so se lahko tudi v delavnice, ki so bile pripravljene za njih, in v laboratorijsko delo, ter tudi na ta način spoznali življenje šole. Zlasti za učence višjih razredov osnovnih šol pa so bile zanimive ekoremediacijske točke, ki so nastale v zadnjih letih na površinah šolskega posestva in predstavljajo učni poligon predvsem za programe naravovarstva. 

    Prava paša za oči je bilo tudi jesensko cvetje, ki je zraslo v rastlinjakih in je namenjeno za aranžiranje, marsikomu pa se je oko ustavilo tudi na vseh strojih in napravah, ki so potrebni za delo na kmetiji.

    Obiskovalci, večinoma otroci iz vrtcev ter učenci osnovnih šol, so si pod strokovnim vodstvom naših dijakov ogledali tudi šolsko posestvo, na katerem je bil prava paša za oči hlev s kravami in molznim robotom, navdušeni pa so bili tudi nad telički, konji, ovcami ... V sklopu dneva odprtih vrat že tradicionalno poteka tudi razstava malih živali, kjer je bilo moč videti kunce, činčile, ovnače, razne pasme kokoši …

    Ker je poslanstvo našega Centra izobraževanje, so v sklopu aktivnosti potekale tudi predstavitve programov in poklicev.

    Še enkrat se je izkazalo, da so tovrstne prireditve dobrodošle in potrebne, če želimo še naprej gojiti poslanstvo našega centra, to je učenje sobivanja z naravo s poudarkom na ohranjanju čiste narave, ki je pogoj za  pridelavo in pripravo zdrave hrane.

                                                                                                               
    Tatjana Mavsar

     

    dejavnosti

    VABILO NA DAN ODPRTIH VRAT

    Tor, 10/01/2013 - 18:55
    Grm Novo mesto – center biotehnike in turizma vabi vse učence osnovnih šol, otroke v vrtcih ter vse ostale na že tradicionalni dan odprtih vrat, ki bo pod geslom »ZA BISTRO GLAVO V NARAVO«, potekal v torek, 15. oktobra, od 9. do 17. ure na Sevnem 13, Novo mesto. 

    V letošnjem šolskem letu se bodo na dnevu odprtih vrat istočasno predstavile vse organizacijske enote zavoda Grm Novo mesto – center biotehnike in turizma (Kmetijska šola Grm in biotehniška gimnazija, Srednja šola za gostinstvo in turizem, Dijaški in študentski dom, Višja strokovna šola, Medpodjetniški izobraževalni center). Osrednji predstavitveni prostor bo na lokaciji Kmetijske šole Grm in biotehniške gimnazije na Sevnem 13 v večnamenski dvorani, kjer bo potekala t.i. tržnica poklicev in ostale predstavitve dejavnosti centra (izobraževanja, usposabljanja, tečaji, NPK, interesna področja). 

    Dan odprtih vrat je namenjen vsem otrokom in učencem, ki si lahko dogajanje ogledajo oz. sodelujejo bodisi v organizaciji šole ali vrtca bodisi v spremstvu svojih staršev. Prosimo Vas, da otroke in starše seznanite s to možnostjo.

    Delavnice in predstavitve izobraževalnih programov so namenjene učencem 8. in 9. razredov, vsem ostalim pa priporočamo oglede razstav in raznih praktičnih prikazov. 

    Izbor delavnic

    Prijavnica

    Prosimo Vas, da nam zaradi lažje organizacije sporočite, kaj bi si radi ogledali in kje bi radi sodelovali. Pripravili smo obrazec različnih dejavnosti, ki ga lahko najdete na spletnih straneh: www.ksgrm.net in www.ssgt-nm.si. Prosimo Vas, da, glede na interes učencev oz. otrok, izpolnite prijavnico in nam jo pošljete po E-pošti na naslov anica.mozina@guest.arnes.si, po klasični pošti na naslov zavoda ali po fax-u 07/39 34 710, najkasneje do 9. 10. 2013.

    Za vsa dodatna pojasnila smo Vam na voljo: ga. Anica Možina, tel. št. 07 39 34 717 in ga. Irena Avsenik, tel. št. 07 39 34 718 (KŠ Grm) ter Anita Beguš, tel. št. 07 37 31 638 (SŠGT).

    Veselimo se Vašega obiska in Vas lepo pozdravljamo!

      Direktor: Tone Hrovat, univ. dipl. inž. kmet., l.r. dejavnosti

    GIMNAZIJCI GRMSKE BIOTEHNIŠKE GIMNAZIJE PREPRIČLJIVO OSVOJILI KAR DVE KRKINI NAGRADI ZA RAZISKOVALNO DELO

    Pet, 09/27/2013 - 20:50

    V petek, 20. 9. 2013, so v dvorani Tovarne zdravil Krka, d. d., v Novem mestu potekali simpozij, predstavitve, zagovori ter slavnostna podelitev 43. Krkinih nagrad za srednješolske raziskovalne naloge. Četrtič zapored so v Krki k sodelovanju povabili srednješolce vseh slovenskih srednjih šol. Od skupaj enajstih nagrajenih nalog sta letos kar dve romali na Grm Novo mesto – center biotehnike in turizma. 

     

    Krkini nagrajenki sta tako postali Urška Furar in Tina Grubar z nalogo Lahko na osnovi skupnih fenolov napovemo vpliv škrlatnega ameriškega slamnika (Echinacea purpurea (L.) Moench) na tvorbo TNF-α?, pod mentorstvom Irene Kurajić, univ. dipl. inž. kmet., in somentorstvom prof. dr. Alojza Ihana, dr. med.

     

    Tjaša Čeh, Veronika Novak in Jan Mehak pa so dobili Krkino nagado za nalogo Dokazovanje ostankov antibiotika Synulox LC (kombinacija amoksicilina in klavulanske kisline s prednizolonom - AKP) za zdravljenje mastitisa pri izredni uporabi zdravila pod mentorstvom Jane Goršin Fabjan, dr. vet. med., in somentorstvom Antona Mehaka, dr. vet. med., ter Martine Žagar, dr. vet. med.

     

    Krkine nagrade sta slovesno podelila predsednik uprave in generalni direktor Krke, d. d., Novo mesto, go. Jože Colarič, ter član uprave in direktor Razvoja in raziskav, dr. Aleš Rotar.

     

    Avtor: Urška Furar, (sedaj že) študentka laboratorijske biomedicine 

     

    dejavnosti

    Vabilo na 1. roditeljski sestanek

    Pon, 09/09/2013 - 12:20

    Spoštovani starši oz. skrbniki!

    Vabimo Vas na 1. roditeljski sestanek, v šolskem letu 2013/14, ki bo v sredo, 11. septembra 2013, ob 16. uri, v veliki predavalnici.

    V prvem delu roditeljskega sestanka boste prisluhnili predavanju gospoda MARKA JUHANTA, specialnega pedagoga, na temo POGOVORI Z MLADOSTNIKI. Znani strokovnjak bo spregovoril o tem, kako se lahko bolj učinkovito pogovarjamo z mladostniki, o premagovanju strahu pred različnimi preizkušnjami, o ljubezenskih težavah, o različnih odvisnostih…

    Po končanem predavanju boste z razrednikom Vašega otroka nadaljevali roditeljski sestanek v učilnicah, kjer boste dobili vse nadaljnje informacije.

    Pričakujemo Vašo udeležbo in Vas lepo pozdravljamo.

    Ravnateljica:
    Vida Hlebec, prof. l.r.

    BREZPLAČNA USPOSABLJANJA ZA BREZPOSELNE

    Pet, 09/06/2013 - 18:57

    Na Grmu Novo mesto – centru biotehnike in turizma bomo v sodelovanju z Ministrstvom za izobraževanje, znanost in šport in Zavodom RS za zaposlovanje organizirali brezplačna usposabljanja za brezposelne osebe na naslednjih področjih:
    - kulinarika,
    - strežba,
    - pekarstvo,
    - slaščičarstvo,
    - lesna biomasa.
     
    Usposabljanja trajajo 104 ure, od tega je praktičnemu usposabljanju namenjeno 60 ur. Preko programov, v katere se boste glede na interesna področja vključili, boste pridobili nova znanja in veščine, ki vam bodo omogočila tudi pridobitev nekaterih nacionalnih poklicnih kvalifikacij, hkrati pa vam bomo omogočili tudi pridobitev certifikatov, ki jih podeljuje naš center.

    Najuspešnejši boste lahko pridobili tudi certifikat ZAUPANJA VREDEN.

    Informativni dan o usposabljanjih bo 16.9.2013 ob 10.00 v veliki predavalnici centra.

    INFORMACIJE: 
    TEL.: 07 39 34 709
    Gsm:  031 729 842
    MAIL:  tecaji.grm@guest.arnes.si

    PRIJAVA: Izpolnite prijavnico in jo oddajte osebno, elektronsko na e-naslov tecaji.grm@guest.arnes.si ali preko pošte na naslov:

    Grm Novo mesto
    Sevno 13
    8000 Novo mesto

    Potrdila o vpisu

    Sre, 09/04/2013 - 08:40

    Dijakom, študentom in udeležencem izobraževanja odraslih, ki se šolajo v Republiki Sloveniji, ni več potrebno predložiti potrdila o šolanju!

    Dijakom, študentom in udeležencem izobraževanja odraslih, ki se šolajo v Republiki Sloveniji, za urejenost zavarovanja kot družinski član po dopolnjenem 18. letu starosti, ni več potrebno predložiti potrdila o šolanju.

    Podatek o tem, da se družinski član otrok šola, Zavod za zdravstveno zavarovanje Slovenije (ZZZS) pridobiva na podlagi neposredne povezave z elektronsko zbirko podatkov o visokem šolstvu v Republiki Sloveniji (eVŠ) in neposredne povezave s centralno evidenco udeležencev vzgoje in izobraževanja (CEUVIZ). Preko teh dveh povezav ZZZS pridobiva podatke za družinske člane otroke, ki se šolajo v Republiki Sloveniji na srednji, višji in visoki šoli ter po programu izobraževanja odraslih.

    Za otroke, ki se šolajo v tujini, pa je potrebno za urejenost zavarovanja kot družinski član po dopolnjenem 18. letu starosti še vedno za vsako šolsko/študijsko leto predložiti potrdilo o šolanju.

    ZAVOD ZA ZDRAVSTVENO ZAVAROVANJE SLOVENIJE

    TERMINSKI RAZPORED PISNIH IZPITOV ZA JESENSKI IZPITNI ROK SPLOŠNE MATURE 2013

    Sre, 08/21/2013 - 11:23

    - SLOVENŠČINA (24. 8. 2013) 
    - MATEMATIKA (26. 8. 2013)
    - ANGLEŠČINA (27. 8. 2013)
    - BIOTEHNOLOGIJA (28. 8. 2013)
    - BIOLOGIJA (28. 8. 2013) 
    - ZGODOVINA (29. 8. 2013)
     
    Vsi pisni izpiti se začnejo ob 9. uri. Ustni razporedi izpitov bodo objavljeni naknadno. (Predvideni so od 30. 8. od 3. 9. 2013.)
     

    Tajnik ŠMK: Gregor Kastelic, prof.

    PRVI ŠOLSKI DAN

    Pon, 07/22/2013 - 12:03

    SPREJEM ZA DIJAKE PRVIH LETNIKOV:
      Sprejem bo ob 8. uri v veliki predavalnici v prizidku šole, nato pa boste skupaj z razredniki odšli po razredih,
      kjer boste skupaj preživeli prijetno uvodno dopoldne do 12. ure.

      Od drugega šolskega dne dalje pa bo začetek pouka ob 7. 30.
     
    - PRIČETEK POUKA ZA DIJAKE VIŠJIH LETNIKOV:
      Prvi šolski dan začnejo dijaki s poukom ob 7.30 uri. Prva in druga šolska ura je razredna ura; tretjo, četrto in peto šolsko
      uro pa bo potekal pouk po urniku.    
     

    Ravnateljica:
    Vida Hlebec, prof.

    Uspešna generacija maturantov na Kmetijski šoli Grm in biotehniški gimnaziji

    Pon, 07/22/2013 - 11:54

    V ponedeljek, 15. 7. 2013, so bili znani rezultati splošne mature.  Na Kmetijski šoli Grm in biotehniški gimnaziji (Grm Novo mesto – center biotehnike in turizma) je k spomladanskemu roku splošne mature pristopilo 41 dijakov in dijakinj letošnjih četrtih letnikov. Uspešnih je bilo 39 kandidatov, kar predstavlja 95'12 % uspeh na splošni maturi.
     
    Z rezultati smo na šoli zelo zadovoljni, saj so maturantje dosegli najboljši rezultat zadnjih let.  
     
    Iskrene čestitke vsem maturantkam in maturantom.

        

    Predstavitveni spoti: 

    ZLATI MATURANT

    Ned, 07/14/2013 - 07:30

    V ponedeljek, 8.7.2013, so bili znani rezultati poklicne mature. Na šoli smo bili veseli lepega uspeha. Letošnji dijaki so bili uspešnejši od lanske generacije. Tina Fabijan in Nataša Pavšič sta dosegli 20 oziroma 21 točk. Še posebej smo ponosni na zlatega maturanta Silvestra Petrovčiča, ki je dosegel 22 točk. Silvester je bil dijak programa hortikulturni tehnik in je bil vsa štiri leta  šolanja odličen. Uspeh na poklicni maturi  pa je odraz njegovega štiriletnega prizadevnega dela na vseh področjih, tako v šoli kot izven nje.
     
       

    Želimo si, da bi tudi v prihodnosti imeli čim večje število zlatih maturantov, saj je s tem dokazan vložen trud dijakov, pa tudi uspeh učiteljev.
    Šola  daje dijakom znanje, spretnosti, veščine in vrednote ter s tem popotnico za življenje, kar je za mladega človeka temelj, na katerem bo gradil svojo prihodnost.

    Predstavitveni spoti: 

    RAZPORED POPRAVNIH, PREDMETNIH IN DOPOLNILNIH IZPITOV (jesenski rok 2013)

    Tor, 07/09/2013 - 11:38

    Ponedeljek,  19. 8. 2013, 7.30
    Prostor:  MA1
    Predmet:  MATEMATIKA – pisno za dijake zaključnih letnikov in dijake, ki so neocenjeni
    Nadzorni učitelj:  D. Škerl
     
    Ponedeljek,  19. 8. 2013, 9.30
    Prostor:  MA1
    Predmet:  MATEMATIKA – ustno za dijake zaključnih letnikov
    Izpitna komisija:  P. Seničar, U. Mihelič, D. Škerl
     
    Ponedeljek,  19. 8. 2013, 9.30
    Prostor:  MA2
    Predmet:  MATEMATIKA – ustno za dijake zaključnih letnikov in dijake, ki so neocenjeni
    Izpitna komisija:  M. Vrečer, K. Bahorič, I. Adamčič
     
    Ponedeljek,  19. 8. 2013, 7.30
    Prostor:  SJV
    Modul:  OSNOVE RASTLINSKE PRIDELAVE  Z VARSTVOM RASTLIN
    Izpitna komisija:  P. Marc, U. Trobec, Š. Debeljak
     
    Ponedeljek,  19. 8. 2013, 8.00
    Prostor:  SJV
    Modul:  REJA ŽIVALI
    Izpitna komisija:  U. Trobec, P. Marc, Š. Debeljak
     
    Ponedeljek,  19. 8. 2013, 7.30
    Prostor:  SL2
    Predmet:  GEOGRAFIJA
    Izpitna komisija:  A. Strojin, R. Kus Pisek, I. Gorše
     
    Ponedeljek,  19. 8. 2013, 7.30
    Prostor:  SL2
    Modul:  INFORMATIKA IN POSLOVNO KOMUNICIRANJE
    Izpitna komisija:  I. Gorše, R. Kus Pisek, A. Strojin
     
    Ponedeljek,  19. 8. 2013, 7.30
    Prostor:  SL1
    Modul:  KRUH IN PEKOVSKO PECIVO
    Izpitna komisija:  S. Hude, M. Cesar, M. Okleščen
     
    Ponedeljek,  19. 8. 2013, 7.30
    Prostor:  SL1
    Modul:  PREDELAVA MESA
    Izpitna komisija:  M. Cesar, S. Hude, M. Okleščen
     
    Torek,  20. 8. 2013, 7.30
    Prostor:  AN1
    Predmet:  ANGLEŠČINA – pisno
    Nadzorni učitelj: R. Pirnar
     
    Torek,  20. 8. 2013, 9.30
    Prostor:  AN1
    Predmet:  ANGLEŠČINA – ustno
    Izpitna komisija:  Z. Cujnik, R. Pirnar, A. Divjak
     
    Torek,  20. 8. 2013, 7.30
    Prostor:  AN1
    Predmet:  SLOVENŠČINA – pisno
    Nadzorni učitelj:  R. Pirnar
     
    Torek,  20. 8. 2013, 9.30
    Prostor:  SL2
    Predmet:  SLOVENŠČINA – ustno
    Izpitna komisija:  T. Mavsar, N. Vrčko, G. Kastelic
     
    Torek,  20. 8. 2013, 7.30
    Prostor:  SL1
    Predmet:  FIZIKA
    Izpitna komisija:  L. Novak, M. Okleščen, I. Adamčič
     
    Torek,  20. 8. 2013, 8.00
    Prostor:  SL1
    Modul:  OSNOVE HORTIKULTURE
    Izpitna komisija: B. Činkole, D. Francekovič, I. Adamčič
     
    Torek,  20. 8. 2013, 8.00
    Prostor:  SL1
    Modul:  VODENJE DEL NA KMETIJSKEM GOSPODARSTVU
    Izpitna komisija: D. Francekovič, B. Činkole, I. Adamčič
     
    Sreda,  21. 8. 2013, 7.30
    Prostor:  SL2
    Predmet:  ZGODOVINA
    Izpitna komisija:  R. Kus Pisek, M. Turk, A. Strojin
     
    Sreda,  21. 8. 2013, 7.30
    Prostor:  MA2
    Modul:  PRIDELAVA KRME
    Izpitna komisija:  U. Trobec, P. Marc, M. Hrastelj
     
    Sreda,  21. 8. 2013, 8.30
    Prostor:  MA2
    Modul:  KMETIJSKA PRIDELAVA IN REJA S KMETIJSKO MEHANIZACIJO
    Izpitna komisija:  U. Trobec, M. Hrastelj, P. Marc
     
    Sreda,  21. 8. 2013, 7.30
    Prostor:  MA1
    Predmet: BIOTEHNOLOGIJA
    Izpitna komisija: I. Kurajić, J. Goršin Fabjan, Z. Križman
     
    Sreda,  21. 8. 2013, 7.30
    Prostor:  MA1
    Predmet: LABORATORIJSKE VAJE
    Izpitna komisija: I. Kurajić, J. Goršin Fabjan, Z. Križman
     
    Sreda,  21. 8. 2013, 7.30
    Prostor: SJV
    INTERESNE DEJAVNOSTI
    Izpitna komisija: D. Škerl, I. Adamčič, I. Avsenik
     
    Četrtek,  22. 8. 2013, 7.30
    Prostor: SL2
    Modul:  ČIŠČENJE IN  UREJANJE PROSTORA-PP
    Izpitna komisija:  S. Zalokar, H. Košmerlj, I. Adamčič
     
    Četrtek,  22. 8. 2013, 7.30
    Prostor: SL2
    Modul:  EKOSISTEMI, IZVAJANJE DEJAVNOSTI V PROSTORU IN EKOREMEDIACIJA-PP
    Izpitna komisija:  S. Zalokar, H. Košmerlj, I. Adamčič
     
    Četrtek,  22. 8. 2013, 7.30
    Prostor: SL2
    PRAKTIČNO USPOSABLJANJE Z DELOM
    Izpitna komisija:  S. Zalokar, H. Košmerlj, I. Adamčič

    Petek,  23. 8. 2013, 7.30
    Prostor: SL1
    Predmet: KEMIJA
    Izpitna komisija: V. Zupančič, M. Okleščen, J. Medle
     
    Petek,  23. 8. 2013, 8.00
    Prostor: SL1
    Modul: EKOLOŠKE ANALIZE IN MONITORING
    Izpitna komisija: V. Zupančič, M. Okleščen, J. Medle
     
    Petek,  23. 8. 2013, 8.30
    Prostor: SL1
    Predmet:  UMETNOST
    Izpitna komisija:  J. Medle, V. Zupančič, M. Okleščen
     
    Petek,  23. 8. 2013, 7.30
    Prostor:  MA1 in MA2
    Predmet:  MATEMATIKA – pisno
    Nadzorni učitelj:  A. Strojin in P. Seničar
     
    Petek,  23. 8. 2013, 9.30
    Prostor:  MA1
    Predmet:  MATEMATIKA – ustno
    Izpitna komisija:  P. Seničar, U. Mihelič, D. Škerl
     
    Petek,  23. 8. 2013, 9.30
    Prostor:  MA2
    Predmet:  MATEMATIKA – ustno
    Izpitna komisija:  M. Vrečer, K. Bahorič, A. Strojin
     

    PODELITEV SPRIČEVAL poklicne mature

    Čet, 07/04/2013 - 09:15

    PODELITEV SPRIČEVAL poklicne mature bo v ponedeljek, 8. 7. 2013,  ob 11. uri, v veliki predavalnici.

    Vljudno vabljeni!

    Tags: poklicna matura

    PODELITEV SPRIČEVAL splošne mature

    Tor, 07/02/2013 - 11:33

    PODELITEV SPRIČEVAL splošne mature bo v ponedeljek, 15. 7. 2013,  ob 11. uri, v veliki predavalnici.
     
    Vljudno vabljeni!

    TOM TELEFON

    Pon, 07/01/2013 - 10:45

    Dragi dijaki!

    Mnogi že poznate TOM telefon, ki obstaja že vrsto let. Namenjen je otrokom in mladostnikom, ki se v procesu odraščanja srečujejo z različnimi vprašanji, dilemami ali stiskami.
    Če se boste tudi vi znašli v za vas težki življenjski situaciji, in boste želeli svoje težave zaupati svetovalcem in jih skupaj z njimi razreševati, vas obveščamo, da lahko pokličete vsak dan, tudi ob nedeljah in praznikih, med 12. in 20. uro, na brezplačno telefonsko številko 116 111. Anonimnost in zaupnost pogovora sta zagotovljena.
    Kontaktirate jih lahko tudi na naslovu spletne strani  http://www.e-tom.si/ in preko Facebook strani https://www.facebook.com/pages/TOM-Telefon/476142749070281.

    Predstavitveni spoti: 

    RAZPORED POPRAVNIH, PREDMETNIH IN DOPOLNILNIH IZPITOV (spomladanski rok 2013)

    Sre, 06/26/2013 - 13:28

    Ponedeljek,  1. 7. 2013, 7.30
    Prostor:  telovadnica
    Predmet:  ŠPORTNA VZGOJA
    Izpitna komisija: A. Zoran, I. Adamčič, D. Škerl
     
    Ponedeljek,  1. 7. 2013, 7.30
    Prostor:  SL1
    Modul:  KRUH IN PEKOVSKO PECIVO
    Izpitna komisija:  S. Hude, M. Drmaž, M. Cesar
     
    Ponedeljek,  1. 7. 2013, 7.30
    Prostor:  SL1
    Modul:  PREDELAVA MESA
    Izpitna komisija:  M. Cesar, S. Hude, M. Drmaž
     
    Ponedeljek,  1. 7. 2013, 7.30
    Prostor:  SL2
    Modul:  INFORMATIKA IN POSLOVNO KOMUNICIRANJE
    Izpitna komisija:  I. Gorše, U. Trobec, B. Činkole
     
    Ponedeljek,  1. 7. 2013, 7.30
    Prostor:  SL2
    Modul:  ZELIŠČA
    Izpitna komisija:  B. Činkole, I. Gorše, U. Trobec
     
    Ponedeljek,  1. 7. 2013, 8.00
    Prostor:  SL2
    Modul:  REJA ŽIVALI
    Izpitna komisija:  U. Trobec, B. Činkole, I. Gorše
     
    Ponedeljek,  1. 7. 2013, 7.30
    Prostor: MA1
    Predmet: KEMIJA
    Izpitna komisija: V. Zupančič, M. Okleščen, I. Kurajić
     
    Ponedeljek,  1. 7. 2013, 7.30
    Prostor: MA1
    Predmet: LABORATORIJSKE VAJE
    Izpitna komisija: I. Kurajić, V. Zupančič, I. Kurajić,
     
    Torek, 2. 7. 2013, 7.30
    Prostor: ZGO
    Predmet: BIOTEHNOLOGIJA
    Izpitna komisija: I. Kurajić, J. Goršin Fabjan, P. Seničar
     
    Torek,  2. 7. 2013, 7.30
    Prostor:  SJV
    Modul:  EKOSISTEMI, IZVAJANJE DEJAVNOSTI V PROSTORU IN EKOREMEDIACIJA
    Izpitna komisija: D. Francekovič, K. Junc, A. Zoran
     
    Torek,  2. 7. 2013, 7.30
    Prostor:  SJV
    Modul:  VODENJE DEL NA KMETIJSKEM GOSPODARSTVU
    Izpitna komisija: D. Francekovič, K. Junc, A. Zoran
     
    Torek,  2. 7. 2013, 7.30
    Prostor:  SL2
    Modul:  KMETIJSKA PRIDELAVA IN REJA S KMETIJSKO MEHANIZACIJO
    Izpitna komisija:  U. Trobec, S. Nemanič, K. T. Zalar
     
    Sreda,  3. 7. 2013, 7.30
    Prostor:  IR2
    Predmet:  ANGLEŠČINA – pisno
    Nadzorni učitelj: Z. Cujnik
     
    Sreda,  3. 7. 2013, 11.00
    Prostor:  AN1
    Predmet:  ANGLEŠČINA – ustno
    Izpitna komisija:  S. Golob, Z. Cujnik, R. Pirnar (nadomestni član: A. Divjak)
     
    Sreda,  3. 7. 2013, 7.30
    Prostor:  IR2
    Predmet:  NEMŠČINA – pisno
    Nadzorni učitelj:  Z. Cujnik
     
    Sreda,  3. 7. 2013, 10.30
    Prostor:  SL2
    Predmet:  NEMŠČINA – ustno
    Izpitna komisija:  A. Kočevar, A. Prem, N. Vrčko
     
    Sreda,  3. 7. 2013, 7.30
    Prostor:  IR2
    Predmet:  SLOVENŠČINA – pisno
    Nadzorni učitelj:  Z. Cujnik
     
    Sreda,  3. 7. 2013, 11.00
    Prostor:  SL2
    Predmet:  SLOVENŠČINA – ustno
    Izpitna komisija:  N. Vrčko, T. Mavsar, G. Kastelic
     
    Sreda,  3. 7. 2013, 7.30
    Prostor:  SJV
    Predmet:  BIOLOGIJA
    Izpitna komisija:  S. Nemanič, U. Trobec, P. Marc
     
    Sreda,  3. 7. 2013, 7.30
    Prostor:  SJV
    Modul:  VARSTVO RASTLIN
    Izpitna komisija:  P. Marc, U. Trobec, S. Nemanič
     
    Sreda,  3. 7. 2013, 7.30
    Prostor:  SJV
    Modul:  PRIDELAVA KRME
    Izpitna komisija:  U. Trobec, P. Marc, S. Nemanič
     
    Sreda,  3. 7. 2013, 7.30
    Prostor:  SJV
    Modul:  OSNOVE RASTLINSKE PRIDELAVE  Z VARSTVOM RASTLIN
    Izpitna komisija:  P. Marc, U. Trobec, S. Nemanič
     
    Četrtek,  4. 7. 2013, 7.30
    Prostor:  IR2
    Predmet:  MATEMATIKA – pisno
    Nadzorni učitelj:  K. Bahorič (strokovna šola)
     
    Četrtek,  4. 7. 2013, 7.30
    Prostor:  I1V
    Predmet:  MATEMATIKA – pisno
    Nadzorni učitelj:  P. Seničar (biotehniška gimnazija)
     
    Četrtek,  4. 7. 2013, 11.00
    Prostor:  MA1
    Predmet:  MATEMATIKA – ustno
    Izpitna komisija:  P. Seničar, K. Perko, G. Kastelic
     
    Četrtek,  4. 7. 2013, 10.30
    Prostor:  MA2
    Predmet:  UMETNOST
    Izpitna komisija:  J. Medle, M. Vrečer, K. Bahorič
     
    Četrtek,  4. 7. 2013, 11.00
    Prostor:  MA2
    Predmet:  MATEMATIKA – ustno (za dijake, ki popravljajo samo en sklop)
    Izpitna komisija:  M. Vrečer, K. Bahorič, J. Medle
     
    Petek,  5. 7. 2013, 7.30
    Prostor:  MA2
    Predmet:  MATEMATIKA – ustno
    Izpitna komisija:  M. Vrečer, K. Bahorič, P. Seničar
     
    Petek,  5. 7. 2013, 7.30
    Prostor:  MA1
    INTERESNE DEJAVNOSTI in OBVEZNE IZBIRNE VSEBINE
    Izpitna komisija: D. Škerl, I. Adamčič, I. Avsenik
     
    Petek,  5. 7. 2013, 7.30
    Prostor:  ZGO
    Modul:  PODJETNIŠTVO IN TRŽENJE
    Izpitna komisija:  M. Prus, B. Punčuh, M. Okleščen
     
    Petek,  5. 7. 2013, 8.00
    Prostor: ZGO
    Predmet: KEMIJA
    Izpitna komisija: M. Okleščen, V. Zupančič, B. Punčuh
     
    Petek,  5. 7. 2013, 8.30
    Prostor:  ZGO
    Modul:  NARAVOVARSTVENE ZAKONODAJA IN ETIKA
    Izpitna komisija:  B. Punčuh, M. Okleščen, V. Zupančič
     
    Petek,  5. 7. 2013, 9.00
    Prostor:  ZGO
    Modul:  PRIPRAVA IN IZDELAVA ARANŽERSKEGA MATERIALA
    Izpitna komisija:  B. Punčuh, B. Činkole, M. Okleščen
     
    Petek,  5. 7. 2013, 9.00
    Prostor:  ZGO
    Modul:  KMETIJSKA PRIDELAVA IN REJA S KMETIJSKO MEHANIZACIJO
    Izpitna komisija:  U. Trobec, B. Punčuh, M. Okleščen
     
    Sreda,  3. 7. 2013, 7.30
    Prostor:  AN1
    Predmet:  SOCIOLOGIJA – ustno
    Izpitna komisija:  M. Turk, R. Kus Pisek, G. Kastelic

    INFORMACIJA O STANJU PRIJAV ZA VPIS

    Pet, 05/31/2013 - 11:13

    v srednješolske programe na Kmetijski šoli Grm in biotehniški gimnaziji  za šol. leto 2013/2014

    Program                         Pred. št. mest za novince Št. prejetih prijav Št. prostih mest CVETLIČAR 26 7 19 GOSPODAR NA PODEŽELJU 26 12 14 KMETIJSKO-PODJETNIŠKI TEHNIK 56 42 14 MESAR 26 12 14 NARAVOVARSTVENI TEHNIK 28 22 6 POMOČNIK V BIOTEHNIKI IN OSKRBI 16 11 5 SLAŠČIČAR 26 11 15 TEHNIŠKA GIMNAZIJA 56 60 0 VRTNAR 26 3 23

     
    PRIJAVA ZA VPIS IN ROKI
     
     
    Na prosta vpisna mesta poteka prijavljanje za vpis kandidatov, ki:
     
    ·         za šol. leto 2013/2014 še niso oddali prijave za vpis,
    ·         neuspešnih dijakov 1. letnika srednjih šol, ki se želijo preusmeriti in ponovno vpisati v 1. letnik in
    ·         učencev, ki so se zadnje leto izobraževali v tujini.
     
    Zainteresirani kandidati oddajo prijavo za vpis - prijavnico z oznako MŠŠ-2-1,20/08, ki je na voljo na spletnih straneh ministrstva na naslovu: http://www.mizks.gov.si/ na srednjo šolo.
     
    Rok za oddajo prijave je 6. junij 2013.
    1. julija 2013 bo MIZKŠ objavilo prosta mesta za vpis. Na prosta mesta bo vse do 30. avgusta 2013 možen VPIS kandidatov,
    ki se še niso prijavili, ki želijo prijavo prenesti iz druge šole ali se želijo preusmeriti.

    RAZPORED POPRAVNIH, PREDMETNIH IN DOPOLNILNIH IZPITOV (junij 2013)

    Pon, 05/27/2013 - 10:50

    Ponedeljek, 3. 6. 2013, 13.30
    Prostor:  SJV
    Modul:  LABORATORIJSKE VAJE
    Izpitna komisija:  A. Rogelj, I. Kurajič, S. Golob
     
    Ponedeljek, 3. 6. 2013, 14.00
    Prostor:  SJV
    Modul:  OSNOVE UPRAVLJANJA S STROJI IN NAPRAVAMI
    Izpitna komisija:  A. Rogelj, I. Kurajič, S. Golob
     
    Sreda, 5. 6. 2013, 11.00
    Prostor:  telovadnica
    Modul:  ŠPORTNA VZGOJA
    Izpitna komisija:  K. T. Zalar, I. Adamčič, D. Škerl
                                             
    Sreda, 5. 6. 2013, 13.30
    Prostor:  SJV
    Modul:  GEOGRAFIJA
    Izpitna komisija:  A. Strojin, S. Nemanič, U. Trobec
     
    Sreda, 5. 6. 2013, 13.30
    Prostor:  SJV
    Modul:  KMETIJSKA PRIDELAVA IN REJA S KMETIJSKO MEHANIZACIJO
    Izpitna komisija:  U. Trobec, S. Nemanič, A. Strojin
     
    Sreda, 5. 6. 2013, 14.00
    Prostor:  SJV
    Modul:  REJA ŽIVALI
    Izpitna komisija:  U. Trobec, S. Nemanič, A. Strojin
     
    Četrtek, 6. 6. 2013, 13.30
    Prostor:  SJV
    Modul:  INFORMATIKA IN POSLOVNO KOMUNICIRANJE
    Izpitna komisija:  R. Kus Pisek, D. Francekovič, P. Marc
     
    Četrtek, 6. 6. 2013, 13.30
    Prostor:  SJV
    Modul:  OSNOVE RASTLINSKE PRIDELAVE  Z VARSTVOM RASTLIN
    Izpitna komisija:  P. Marc, D. Francekovič, R. Kus Pisek
     
    Četrtek, 6. 6. 2013, 14.00
    Prostor:  SJV
    Modul:  EKOSISTEMI, IZVAJANJE DEJAVNOSTI V PROSTORU IN EKOREMEDIACIJA
    Izpitna komisija: D. Francekovič, P. Marc, R. Kus Pisek
     
    Četrtek, 6. 6. 2013, 13.30
    Prostor:  IP
    Modul:  PRAKTIČNI POUK in PUD (Zdravstveno varstvo domačih živali, Osnove rastlinske pridelave, Čiščenje in urejanje prostorov, Priprava živil rastlinskega izvora)
    Izpitna komisija:  U. Trobec, P. Kuhar, S. Zalokar

    RAZPORED PREDMETNIH IZPITOV (IZBOLJŠEVANJE OCEN ZA ZAKLJUČNE LETNIKE) SPOMLADANSKI ROK 2013

    Pon, 05/27/2013 - 10:47

    Predmet:  MATEMATIKA - pisno
    Datum:  29. 05. 2013, 9.30
    Prostor:  STR
    Nadzorni učitelj: K. T. Zalar
     
    Predmet:  MATEMATIKA - ustno
    Datum:  29. 05. 2013, 13.30
    Prostor:  IP
    Komisija: M. Vrečer, P. Seničar,  R. Kus Pisek
     
    Predmet:  SLOVENŠČINA - pisno
    Datum:  29. 05. 2013, 9.30
    Prostor:  STR
    Nadzorni učitelj: K. T. Zalar
     
    Predmet:  SLOVENŠČINA - ustno
    Datum:  29. 05. 2013, 13.30
    Prostor:  SL2
    Komisija: G. Šturm, T. Mavsar, A. Kočevar

    PRIPRAVE – POKLICNA MATURA (4. C, 4. D, 4. E, 5. A)

    Pon, 05/27/2013 - 08:33

    4. C: PRIPRAVE – POKLICNA MATURA
     
    PONEDELJEK, 27.05.2013

    Ura Predmet Učilnica Učitelj 1. SLO IR2 Z. Križman 2. VK RA1 D. Francekovič 3. VK RA1 D. Francekovič 4. MAT/ANG ŽIV
    SL2 M. Vrečer/Z. Cujnik 5. SLO SJV Z. Križman

     
    TOREK, 28.05.2013

    Ura Predmet Učilnica Učitelj 1. MAT/ANG MA2/MA1 M. Vrečer/Z. Cujnik 2. VKG MA1 D. Francekovič 3. VKG MA1 D. Francekovič 4. TR MA1 M. Hrastelj 5. TR MA1 M. Hrastelj 6. PSK MA2 M. Kralj 7. PSK MA2 M. Kralj

     
    SREDA, 29.05.2013

    Ura Predmet Učilnica Učitelj 1. ***     2. SLO P2 Z. Križman 3. PSK P2 M. Kralj 4. SLO P2 Z. Križman 5. SLO MA1 Z. Križman 6. MAT/ANG MA2/P2 M. Vrečer/ Z. Cujnik 7. VAR SJV P. Marc

     
    ČETRTEK, 30.05.2013

    Ura Predmet Učilnica Učitelj 1. ***     2. ***     3. ***     4. TR STR M. Hrastelj 5. PTR STR M. Prus 6. VAR STR P. Marc 7. VAR STR P. Marc

     
    PETEK, 31.05.2013

    Ura Predmet Učilnica Učitelj 1. VKG SL1 D. Francekovič 2. MAT/ANG MA2/SL1 M. Vrečer/Z. Cujnik 3. PTR SL1 M. Prus 4. PTR SL1 M. Prus 5. VKG PL1 D. Francekovič 6. SLO PL1 Z. Križman 7. SLO PL1 Z. Križman

     

    4. D: PRIPRAVE – POKLICNA MATURA
     
    PONEDELJEK, 27.05.2013

    Ura Predmet Učilnica Učitelj 1. SLO IR2 Z. Križman 2. OK MA1 A. Goršin 3. OK BIF A. Goršin 4. MAT/ANG/NEM ŽIV
    SL2
    kabinet M. Vrečer
    Z. Cujnik
    J. Cerovšek 5. SLO SJV Z. Križman

     
    TOREK, 28.05.2013

    Ura Predmet Učilnica Učitelj 1. MAT/ANG/NEM MA2/MA1/IR3 M. Vrečer/Z. Cujnik/J. Cerovšek 2. OVT IP B. Punčuh 3. OVT IP B. Punčuh 4. TR MA1 M. Hrastelj 5. TR MA1 M. Hrastelj 6. OVT BIF B. Punčuh

     
    SREDA, 29.05.2013

    Ura Predmet Učilnica Učitelj 1. ***     2. SLO P2 Z. Križman 3. ***     4. SLO P2 Z. Križman 5. SLO MA1 Z. Križman 6. MAT/ANG MA2/P2 M. Vrečer/ Z. Cujnik

     
    ČETRTEK, 30.05.2013

    Ura Predmet Učilnica Učitelj 1. NEM IR3 J. Cerovšek 2. NEM IR3 J. Cerovšek 3. OK BIF A. Goršin 4. TR STR M. Hrastelj 5. PTR STR M. Prus

     
    PETEK, 31.05.2013

    Ura Predmet Učilnica Učitelj 1. ***     2. MAT/ANG MA2/SL1 M. Vrečer/Z. Cujnik 3. PTR SL1 M. Prus 4. PTR SL1 M. Prus 5. ***     6. SLO PL1 Z. Križman 7. SLO PL1 Z. Križman

     

    4. E: PRIPRAVE – POKLICNA MATURA
     
    PONEDELJEK, 27.05.2013

    Ura Predmet Učilnica Učitelj 1. MAT/ANG STR/PL1 M. Vrečer/R. Pirnar 2. EDE SJV H. Fortuna 3. EDE SJV H. Fortuna 4. EDE I1V H. Fortuna 5. SLO SL2 G. Šturm

     
    TOREK, 28.05.2013

    Ura Predmet Učilnica Učitelj 1.-7. ***    

     
    SREDA, 29.05.2013

    Ura Predmet Učilnica Učitelj 1.-7. ***    

     
    ČETRTEK, 30.05.2013

    Ura Predmet Učilnica Učitelj 1. MAT/ANG MA2/STR M. Vrečer/R. Pirnar 2. GOV STR A. Goršin 3. MAT/ANG MA2/STR M. Vrečer/R. Pirnar 4. GOV ŽIV A. Goršin 5. VNV ŽIV M. Kos 6. VNV MA1 M. Kos

     
    PETEK, 31.05.2013

    Ura Predmet Učilnica Učitelj 1. VNV MA2 M. Kos 2. ANG AN1 R. Pirnar 3. GOV P2 A. Goršin 4. SLO SL2 G. Šturm 5. EAM SL1 M. Okleščen 6. EAM SL1 M. Okleščen 7. EAM SL1 M. Okleščen

     

    5. A: PRIPRAVE – POKLICNA MATURA
     
    PONEDELJEK, 27.05.2013

    Ura Predmet Učilnica Učitelj 1. PTR RA1 M. Prus 2. VKG RA1 D. Francekovič 3. VKG RA1 D. Francekovič 4. MAT ŽIV M. Vrečer 5. ANG IP A. Divjak

     
    TOREK, 28.05.2013

    Ura Predmet Učilnica Učitelj 1. SLO I1V Z. Križman 2. VKG MA1 D. Francekovič 3. VKG MA1 D. Francekovič 4. SLO PL1 Z. Križman 5. ANG PL1 A. Divjak 6. PSK PL1 M. Hrastelj 7. PSK PL1 M. Hrastelj

     
    SREDA, 29.05.2013

    Ura Predmet Učilnica Učitelj 1. ***     2. MAT IP M. Vrečer 3. ANG IP A. Divjak 4. TR IP K. Junc 5. TR IP K. Junc 6. TR IP K. Junc 7. VAR SJV P. Marc

     
    ČETRTEK, 30.05.2013

    Ura Predmet Učilnica Učitelj 1. MAT MA2 M. Vrečer 2. ANG IR1 A. Divjak 3. PSK IR1 M. Hrastelj 4. PTR IR1 M. Prus 5. ANG IR1 A. Divjak 6. VAR STR P. Marc 7. VAR STR P. Marc

     
    PETEK, 31.05.2013

    Ura Predmet Učilnica Učitelj 1. VKG SL1 D. Francekovič 2. PTR PL1 M. Prus 3. SLO MA2 Z. Križman 4. SLO MA2 Z. Križman 5. VKG PL1 D. Francekovič 6. MAT IP M. Vrečer

     

    Tags: poklicna matura

    Strani