Nahajate se tukaj
Srednja šola za gostinstvo in turizem
INFORMATIVNI DAN (petek popoldan)
Tudi del je za nami. Kot prvič, vsi veseli, nasmejani in zadovoljni.
POSTANI NAŠ DIJAK ZA EN DAN
Dragi devetošolci, dragi osmošolci,
spoštovani šolski svetovalni delavci!
Vsi, ki bi radi potrdili svojo odločitev ali razmišljate o vpisu na Srednjo šolo za gostinstvo in turizem v Novem mestu, prisrčno vabljeni, da z našimi dijaki preživite en šolski dan pri pouku in sodelujete v dogodku POSTANI NAŠ DIJAK ZA EN DAN.
Pridružili se boste našim dijakom smeri gastronomija in turizem in doživeli šolski utrip med poukom in vzdušje med odmori.
Dijaki in učitelji vas pričakujemo v sredo, 4. 3. 2020, v avli šole ob 8.00. Po uvodnem nagovoru in razdelitvi v skupine glede na izbrano smer boste z dijaki spremljevalci odšli v razrede k pouku, ki se bo pričel ob 8.35 in končal ob 12.20 (od 2. do 5. ure) vključno z odmorom za malico, ki jo boste prejeli brezplačno.
Za lažjo organizacijo dogodka vas vljudno naprošamo, da svojo namero o udeležbi sporočite do ponedeljka, 2. 3. 2020,
- šolski svetovalni službi v osnovni šoli ali
- Aniti Beguš, šolski svetovalna delavka, 040 837 668 anita.begus@guest.arnes.si,
V pričakovanju, da boste postali naši dijaki za en dan, vas lepo pozdravljamo.
Več na:
TERMINSKI PLAN ZIMSKEGA ROKA POKLICNE MATURE 2019
TERMINSKI PLAN
ZIMSKEGA ROKA POKLICNE MATURE 2019
DATUM
URA
IZPITNA ENOTA/PREDMET
Ponedeljek,
3. 2. 2020
9.00
Pisni del 1. izpitne enote
(predmet SLOVENŠČINA)
Torek,
4. 2. 2020
9.00
Pisni del 3. izpitne enote
(predmet ANGLEŠČINA, MATEMATIKA)
Sreda,
5. 2. 2020
9.00
Pisni del 2. izpitne enote
(predmet GASTRONOMIJA IN TURISTIČNE STORITVE, GASTRONOMIJA IN TURIZEM S PODJETNIŠTVOM)
Petek,
7. 2. 2020
14.00
Ustni del 1. izpitne enote
(predmet SLOVENŠČINA)
Ponedeljek,
10. 2. 2020
14.00
Ustni del 2. izpitne enote
(predmet GASTRONOMIJA IN TURISTIČNE STORITVE, GASTRONOMIJA IN TURIZEM S PODJETNIŠTVOM)
Torek,
11. 2. 2020
13.15
Ustni del 3. izpitne enote
(predmet ANGLEŠČINA)
Sreda,
12. 2. 2020
7.00
Praktični del z zagovorom 4. izpitne enote (predmet IZDELEK OZIROMA ZAGOVOR IN STORITEV – KUHARSTVO)
Sreda,
12. 2. 2020
14.00
Praktični del z zagovorom 4. izpitne enote (predmet IZDELEK OZIROMA ZAGOVOR IN STORITEV – TURIZEM)
Sreda,
12. 2. 2020
13.15
Ustni del 3. izpitne enote
(predmet MATEMATIKA)
Ponedeljek,
4. 3. 2020
13.30
Seznanitev kandidatov z uspehom na zimskem roku POM
Opombe:
- Terminski razpored velja za izobraževalna programa gastronomija in turizem in gastronomija.
- Prostorska razporeditev bo znana na dan posameznega izpita.
- Svetujemo vam, da pridete na pisne izpite 30 minut pred pričetkom pisanja.
- Pred pristopom na zimski rok poklicne mature morajo biti poravnane vse finančne obveznosti.
Tajnica ŠMK:
Predsednica ŠMK:
Darinka Drmaž Lavrič
Maja Skubic Avsec
TERMINSKI PLAN ZIMSKEGA ROKA POKLICNE MATURE 2019
V priponki je razpored izpitov poklicne mature.
VABILO NA 2. RODITELJSKI SESTANEK
Spoštovani starši!
Vljudno vas vabimo na 2. roditeljski sestanek ob zaključku 1. ocenjevalnega obdobja v šolskem letu 2019/20, ki bo v torek, 21. 1. 2020, ob 16.00 na Srednji šoli za gostinstvo in turizem.
Sprva bo skupno predavanje gospoda Aleša Piberčnika z naslovom Spletno nasilje med mladimi, zatem pa bo sledil ločeni del z razredniki v matičnih učilnicah.
Dnevni red:
1. Predavanje gospoda Aleša Piberčnika v učilnici 05
2. Učni uspeh in vzgojna problematika v matičnih učilnicah
V želji, da se roditeljskega sestanka udeležite, vas prav lepo pozdravljamo in se veselimo srečanja z vami.
POPRAVNI IZPITI (december )
Izpit iz predmeta:
- MATEMATIKA sreda, 11. 12. 2019 ob 10.45.
- ANGLEŠČINA četrtek, 12. 12. 2019 ob 9.55.
BAZAR
Včeraj, 4. 12., je na šoli potekal že 3. tradicionalni šolski bazar. V ponos nam je, da smo lahko pokazali izdelke in dobrote dijakov na dogodku, ki je bil zelo dobro obiskan. Sledijo fotografije izdelkov.
Priprave na bazar
V okviru pouka so danes, 3. 12., naši dijaki pekli, ustvarjali in pripravljali izdelke za jutrišnji BAZAR. Lahko rečemo, da je bilo dopoldne zelo produktivno, nastalo je veliko dobrot in čudovitih izdelkov.
Ker slika pove več kot tisoč besed, sledi kratka fotozgodba današnjih utrinkov.
VABILO NA 3. DOBRODELNI ŠOLSKI BAZAR IN REDNE GOVORILNE URE
Spoštovani!
Odločili smo se, da tudi letošnji zaključek koledarskega leta z vami starši pletemo niti sodelovanja na 3. šolskem bazarju, ki bo v sredo, 4. decembra 2019, od 14.00 do 17.00 v avli Srednje šole za gostinstvo in turizem Novo mesto, hkrati pa bodo razredniki in ostali učitelji od 16.00 dalje na voljo staršem za individualne govorilne ure.
Še posebej toplo ste vabljeni, da pristopite k dobrodelnemu šolskemu bazarju. Na stojnicah bodo na voljo božično-novoletni izdelki (peciva, voščilnice, adventni venčki, okraski …), ki so jih izdelali naši dijaki in učitelji. Vaše prispevke bomo namenili šolskemu skladu, iz katerega se finančno pomaga dijakom iz socialno šibkejšega okolja. S tem jim bo omogočeno, da se bodo lažje udeležili različnih šolskih dejavnosti in strokovnih ekskurzij.
Tudi to šolsko leto se nam bo pridružila gospa Tatjana Brulc, zaposlena v Gozdnem gospodarstvu Novo mesto, predstavnica staršev naše šole v Svetu zavoda Grm Novo mesto, ki bo z dijaki izvedla delavnico izdelave adventnih venčkov in dekoracij ter aranžiranja prazničnega omizja doma ali v gostinskih obratih. Tako izdelani aranžmaji bodo na prodaj na bazarju, dekoracije jedilnih miz pa bodo razstavljene v prostorih šole.
Z upanjem, da se nam pridružite in z nami podoživite decembrsko vzdušje, vas lepo pozdravljamo.
Jože Avsec, ravnatelj
Prijazni ob dnevu prijaznosti
Ob mednarodnem dnevu prijaznosti, 13.11.2019, so bili naši dijaki na strokovni eksurziji v Termah Olimia. Pod mentorstvom profesorice Slavice Šterk so kamenčkom dali zgodbo, v le-to pa vključili naravo, lokalne značilnosti in vse skupaj naredili v slogu trajnostnega turizma.
Tako so se odločili, da bodo kamenčke nabrali na brežinah reke Save pod mostom na Čatežu, kjer se ena v drugo stekata Krka in Sava. Skupina dijakov se je že dogovorila, kako bo napol ilegalno nabrala najbolj okrogle in gladke kamenčke pod mostom, s katerega je novomeška pisateljica Ivanka Mestnik, ko je v mladosti poučevala slovenski jezik brežiško mladino, pogosto gledala, kako njeno Krko neusmiljeno vase požira večja in močnejša Sava.
Tudi za mednarodni dan prijaznosti neprijazno vreme jih ni odvrnilo od načrtov - pred Gostiščem na trgu, ki deluje pod okriljem njihove šole, so včeraj dopoldne napeli senčnike, ki so morali tokrat opraviti vlogo dežnikov, podnje namestili mizi z risarskim priborom in začeli barvati kamenčke in nanje risati prijazne podobe in pisati prijazna sporočila, ko pa je prišel kdo mimo, so se mu prijazno nasmejali in mu dali kamenček, ter na ta način pokazali, kako se učijo prijaznega turizma.
TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK
V petek, 15. novembra 2019, bomo obeleževali dan slovenske hrane, s katerim želimo opozoriti dijake o pomenu oskrbe prebivalstva s kakovostno hrano iz lokalnega okolja. Ena izmed pomembnih aktivnosti dneva slovenske hrane je projekt Tradicionalni slovenski zajtrk.
Tradicionalni slovenski zajtrk bo potekal v jedilnici od 7.30 po pripravljenem razporedu.
Vljudno vabljeni dijaki in vsi zaposleni, da se ga udeležite.
RAZPORED ODDELKOV ZA ZDRAV ZAJTRK
URA
ODDELEK
UČITELJ ZA SPREMSTVO
7.00-7.30
2.a
Marjeta Dolinar in Slavica Šterk
2.b
Anica Oblak Janko
4.a
Anica Pajer
7.50-8.30
1.b
Maja Skubic Avsec
3.a
Andrej Lapanje in Katarina Teršar Zalar
4.b
Anica Strojin
5.a
Andrej Lapanje in Katarina Teršar Zalar
Dijaki Srednje šole za gostinstvo in turizem Novo mesto na 8. Mednarodnem srečanju gastronomsko-turističnih šol GATUS 2019
V Poreču je med 10. in 13. oktobrom potekalo 8. mednarodno srečanje srednjih šol za gostinstvo in turizem GATUS 2019.
Ideja za projekt GATUS je nastala leta 2012 na naši šoli, prevzeli smo tudi vlogo prvega organizatorja in gostitelja. Namen projekta je spodbujanje in razvoj sodelovanja med šolami, izmenjava praks, promocija poklica in gastronomsko-turistične ponudbe domačega kraja, regije ter omogočanje pogojev za profesionalno rast dijakov.
Letošnjega srečanja v organizaciji gostinsko turistične šole »Antun Štifanič« iz Poreča se je udeležilo 150 dijakov z mentorji iz Ohrida, Leskovca, Smedereva, Beograda, Osijeka, Opatije, Maribora, Radovljice, Bara, Herceg Novega, Banja Luke, Poreča in Novega mesta.
Dijaki Srednje šole za gostinstvo in turizem Novo mesto so suvereno zastopali šolo in pod strokovnim mentorstvom dosegli odlične rezultate:
- tridnevni turistični aranžma Popoln oddih za naju in inovativen turistični spominek so pripravili Sara Milanović, Lina Ovnik in Alen Golobič pod vodstvom mentorice Slavice Šterk in prejeli srebrno priznanje,
- svečani pogrinjek in koktejle so pripravili Mihaela Latković, Djejhan Ljimani in Jasmina Poljak pod vodstvom mentorja Francija Mežiča in prejeli zlato priznanje ter
- jed iz brancina in restavracijsko sladico so pripravili Maja Latkovič, Mojca Štefe in Jure Rozman pod mentorstvom Marjete Dolinar in prejeli srebrno priznanje.
Srečanje GATUS 2020 bo gostila šola za gostinstvo in turizem Vančo Pitošeski iz Ohrida.
Slavica Šterk
Koordinatorka in idejna vodja projekta










